Tak wiem, szukasz wazonu wyjątkowego.

Ja lubię toczyć wazony drewniane. Wykonuje je w różnych kształtach i wieloma wersjami wykończenia zewnętrznego. Nawet pusty wazon z drewna, to urokliwa, zgodna z naturą dekoracja wnętrz.

Unikalne kształty wazonów

Wazon z drewna może mieć różne kształty i wygląd. Każdy jest unikalny i niepowtarzalny. Najwięcej wazonów wykonuję z selekcjonowanych kawałków drewna bukowego, dębowego i egzotycznego. Duże zainteresowanie wzbudzają wazony z nieregularnym kształtem.

Wazony drewniane i kubki

Wazony drewniane i kubki z pracowni drewno toczone Bohusz w Krzeszowicach.

Szlachetne drewno egzotyczne meranti i iroko. Wysokie kubki, często wykorzystywane jako urocze wazoniki na wiązanki kwiatowe. Jestem jedynym wytwórcą, tego rodzaju kubków-wazoników w Polsce.

Kolekcja Axes wazony drewniane

Play Video about Wazon drewniany kolekcji Axes wzór 2

Wazoniki i wazony drewniane z kolekcji Axes to nowa oferta mojej pracowni Bohusz. Prezentowany, wytoczony jest wieloosiowo z klejonego drewna meranti. Klejonka składa się z kilku odmian tego drewna, co daje unikalne efekty dekoracyjne.

Cena wazonu: 153.00 brutto

Wazoniki z drewna egzotycznego

Nowe wzory wazoników z drewna egzotycznego, zaprojektowane pod koniec 2021 roku. Dopracowane stylistycznie.

Szlachetne drewno egzotyczne iroko, zaskakuje swoją strukturą i kolorystyką.

Inspirowany stylem ECO design, opracowałem te projekty wazonów “szyjka”, podczas pobytu weekendowego w Bukowinie Tatrzańskiej (ośrodek Grand Stasinda).

Cena zestawu: 268.00 brutto

Nowe wazony z kolekcji Axon

Wazony z kolekcji Axon, dekorowane wzorami wypalanymi prądem. Ta nowa metoda dekoracji drewna, wprowadzona do mojej pracowni pod koniec 2021 roku.

Proces wypalania praktycznie samoczynny, czyni z każdego wyrobu, egzemplarz unikalny. 

Metoda zwana figury Lichtenberga, została przeze mnie zmodyfikowana i dostosowana do nowoczesnego wzornictwa.

Na zdjęciach pokazuje efekt wypalania wzorów, na drewnie meranti i iroko.

Wazoniki i świeczniki drewniane

Zestawy które zachwycają elegancją. Kubki (wazoniki) i świeczniki. Wytoczone w mojej pracowni Bohusz, z jednego gatunku drewna egzotycznego.

Wyjątkowa stylistyka EKO design, czyli proekologiczne, użytkowe dekoracje do wnętrz.

Charakteryzuje je wspójność proporcji formy kształu. Piękne – proste i eleganckie, to główne atuty wyrobów. Uroku dodają elementy pirografii, czyli proste wypalane rowki obwodowe. Już niebawem, planuję na wyrobach wypalać  fraktalne motywy Lichtenberga.

Projekty świeczników drewnianych, opracowałem podczas długiego, aktywnego weekendu w pensjonacie Grand Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wazony drewniane różne kształty

Wazony drewniane i kubki

Wytwarzam różne kształy wazonów drewnianych i kubków. Do wyprodukowania nowoczesnych kształtów wykorzystuje różne gatunki drewna. Wazony i kubki to wyroby drewniane, bez pęknięć i ubytków.

Projekty dostosowane do różnej stylistyki wnętrz.

Jeżeli interesuje Cię unikalny projekt wazonu, zapraszam do mojej ekspozycji wyrobów w Krzeszowicach.

Ekspozycja wyrobów znajduje się w biurze obsługi firmy Grupa owo.pl, w Krzeszowicach. Godziny otwarcia są nieregularne, tak więc przed przyjazdem zadzwoń.

Drewno egzotyczne meranti

Drewno egzotyczne meranti klejone z czterech warstw, pozwala uzyskać w wazonach i kubkach, ciekawe i niepowtarzalne efekty stylistyczne.

Delikatne rowki koloru czarnego, podkreślają jednolitość struktury tego szlachetnego drewna. Rowki wykonane techniką wypalania ciągłego (pirografia), są trwałe i nie ulegają odbarwieniu.

Niektóre projekty powstają intuicyjnie podczas toczenia, jako niepowtarzalne egzemplarze rękodzieła. Dostępne są wtedy do kupienia, tylko w biurze obsługi pracowni Bohusz w Krzeszowicach.

Filmik (ujęcie) obok, prezentujące przykładowy wazonik, prosto z pracowni. Wyrób stoi na tokarce do drewna.

Wazony drewniane MERanti

Wazony drewniane MERanti, wytwarzane są z klejonego drewna egzotycznego meranti. Kolekcja charakteryzuje się dużymi rozmiarami wazonów.   Ze względu, że wykonane są z drewna, przeznaczenie to kwiaty suche.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Wazony z drewna bukowego

Wazony i flakony z drewna bukowego. Mniejsze rozmiary, każdy wazon jest inny. Projekty wykonuję z jednego kawałka drewna, lub z buka klejonego.

Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja wazonów Rarity, wykonywana według mojej autorskiej technologii z drewna klejonego.

Każdy wazon bukowy jest inny, niepowtarzalny.