Jakie naczynia drewniane zamawiać?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Jakie naczynia drewniane zamawiać

Pytanie, jakie naczynia drewniane zamawiać? Odpowiedź wydaje się prosta… jednak na kilka ważnych spraw należy zwrócic uwagę.

Takie naczynie powinno mieć kwalifikację do kontaktu z żywnością.

Gładka powierzchnia naczynia

Gładka powierzchnia naczynia drewnianego, które planujemy użytkować do kontaktu z żywnością, to jego podstawowa wartość.

Ta kwalifikacja pozwoli nam utrzywać naczynie w czystości. Brud nie będzie się gromadził na chropowanej powierzchni, łatwo takie naczynie wytrzemy mokrą szmatką.

Wykończenie zewnętrzne naczynia

Zdecydowanie nie polecam zamawiania naczyń drewnianych wykończonych (impregnowanych) zwykłymi olejami roślinnymi. Takie oleje po pewnym czasie starzeją się (jełczeją). Każdy taki olej ma termin ważności. Potem jest szkodliwy.

Każde naczynie wykonane z drewna powinno być wykończone trwałym profesjonalnym olejem do tego dedykowanym. Wtedy mamy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Jednak takie oleje są zdecydowanie droższe i podnoszą końcową cenę zakupu.

Ja stosuję profesjonalny olej tungowy i Hard Top Oil.

Przykładowe wyroby drewniane

Modne kubki drewniane (wazoniki) z drewna egzotycznego meranti. Wysokość kubka: ok. 150 mm średnica zewnętrzna…

94.00 brutto

Dwa świeczniki drewniane "dysk", wzór 5. Cena promocyjna do końca marca 2021 roku. Świeczniki posiadają…

84.00 brutto

Niebanalne dwa świeczniki drewniane, wzór 3. Cena promocyjna do końca kwietnia 2021 roku. Świeczniki posiadają…

78.00 brutto

Elegancki prosty, świecznik drewniany, wzór 4. Cena promocyjna wdrożeniowa. Świecznik posiada szklany pojemnik dostosowany do…

38.00 brutto

Dwa świeczniki drewniane, wzór 2. Świeczniki posiadają szklane pojemniki dostosowane do popularnych podgrzewaczy świeczkowych (tealight).…

72.00 brutto

Dwa świeczniki drewniane, wzór 1. Świeczniki posiadają szklane pojemniki dostosowane do popularnych podgrzewaczy świeczkowych (tealight).…

76.00 brutto

Pojemnik - wazon drewniany w owalnym kształcie. Charakteryzuje się delikatnie zaokrąglonym kształem. Na swojej powierzchni…

293.00 brutto

Wazon pojemnik drewniany, wykonany z drewna egzotycznego meranti. Idealnie proporcjonalny kształt w cylindrycznej bryle kwadratu.…

277.00 brutto

Drewniany kubek z przykrywką z drewna egzotycznego meranti. Kubeki wykonywane według projektu mojej żony Teresy.…

93.00 brutto

Pojemnik - miska, wykonana z drewna egzotycznego meranti. Nowy, nieszablonowy projekt Orietacyjne rozmiary zewnętrzne: średnica:…

117.00 brutto

Tak wiem, że na podstawie zdjęć, zamawianie wyrobów niesie pewne ryzyko. Ryzyko, że wyrób który otrzymamy będzie inny niż na pięknie zrobiony zdjęciach.

Dlatego ja zalecam odwiedzenie
mojej ekspozycji,  jako najlepszego sposobu na znalezienie dokładnie tego, czego szukasz. Trzymanie wyrobu z drewna w rękach, zobaczenie słojów struktury drewna i wyczucie wagi wyrobu, ma ogromny wpływ na  końcowy wybór.

Drewno bezpieczne

Jest sporo gatunków drewna, które nie są wskazane do kontaktu z żywnościa. Posiadają w swoim składzie szkodliwe związki.

Dlatego mój wybór, to drewno bukowe, dębowe i popularne sprawdzone gatunki drewna iglastego – sosna i świerk.

Z buka i dębu, wytwarzam solidne, trwałe miski, patery i deski do pizzy. Patery deski do pizzy wykonuję z klejonego drewna bukowego.

Z sosny i świerku wykonuję kubki drewniane w jasnym naturalnym kolorze. Kubki z drewna iglastego, planuję wdrożyć na stałe do sprzedaży, w marcu 2021 roku. Kubki drewniane będą wykończone z zewnątrz olejem tungowym.

Przed wdrożeniem wyrobu do sprzedaży, tworzę prototypy w kilku wersjach. Wersja stylistyki kształu i wyboru surowca. Po jakimś czasie zapada decyzja, jaki model wdrożyć na stałe do oferty.

Ostatnie artykuły
Nowe wyroby
Bohusz - Bogusław Kurdziel

Autor: Bohusz

Pracownia – drewno toczone. Autor (twórca) wszystkich wyrobów drewnianych i publikacji w dziale poradnik.