Artykuł sponsorowany

Wprowadzenie do różnych stylów dekoracji sal bankietowych

Wprowadzenie do różnych stylów dekoracji sal bankietowych

Wprowadzenie do fascynującego świata dekoracji sal bankietowych, które potrafią odmienić każde przyjęcie i nadać mu wyjątkowy charakter. W tym artykule przybliżymy różne style dekoracji, które sprawdzą się podczas organizowania bankietów, wesel czy innych imprez okolicznościowych.

 

Klasyczna elegancja w stylu glamour

 

Styl glamour to kwintesencja elegancji i luksusu. Dekoracje sal bankietowych w tym stylu charakteryzują się przepychem, bogactwem kolorów oraz materiałów. Wykorzystuje się tu m.in. złote i srebrne dodatki, lustra, kryształy czy ciężkie zasłony. Warto postawić na wysokie kompozycje kwiatowe oraz świece, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalny klimat. Styl ten doskonale sprawdzi się podczas organizacji eleganckich bankietów czy wesel.

 

Niezobowiązująca atmosfera rustykalna

 

Rustykalny styl to idealna propozycja dla osób ceniących sobie prostotę i naturalność. Dekoracje sal na bankiety w Gdańsku lub innych miastach opierają się w tym stylu na naturalnych materiałach takich jak drewno, kamień czy len. Warto zwrócić uwagę na dodatki takie jak wiązanki z polnych kwiatów, lampiony czy koronki. Rustykalne dekoracje doskonale sprawdzą się podczas organizacji przyjęć weselnych czy komunijnych, wprowadzając niezobowiązującą atmosferę.

 

Nowoczesny minimalizm

 

Minimalistyczne dekoracje sal bankietowych to propozycja dla osób ceniących sobie prostotę i nowoczesność. W tym stylu dominuje biel, szarość oraz czerń, a dodatki są dobrane w sposób minimalistyczny. Warto zwrócić uwagę na geometryczne formy, proste linie oraz surowe materiały takie jak szkło czy metal. Nowoczesny minimalizm doskonale sprawdzi się podczas organizacji imprez integracyjnych dla firm czy urodzin.

 

Romantyczna fantazja w stylu boho

 

Styl boho to połączenie romantyzmu z odrobiną egzotyki. Dekoracje sal bankietowych w tym stylu charakteryzują się bogactwem kolorów, wzorów oraz faktur. Wykorzystuje się tu m.in. kwiaty, pióra, koronki czy makramy. Warto postawić na luźne kompozycje kwiatowe oraz nietypowe dodatki takie jak lampiony czy dywany. Styl ten doskonale sprawdzi się podczas organizacji przyjęć okolicznościowych czy wesel.

 

Eklektyczne połączenie tradycji i nowoczesności

 

Eklektyzm to styl, który łączy różne elementy dekoracyjne w spójną całość. Dekoracje sal bankietowych w tym stylu opierają się na połączeniu tradycyjnych i nowoczesnych materiałów oraz dodatków. Warto zwrócić uwagę na kontrasty kolorystyczne, nietypowe formy czy oryginalne dodatki. Eklektyczne dekoracje doskonale sprawdzą się podczas organizacji imprez okolicznościowych czy wesel.

 

Nawiązanie do przeszłości w stylu vintage

 

Styl vintage to powrót do przeszłości i nawiązanie do dawnych trendów. Dekoracje sal bankietowych w tym stylu opierają się na przedmiotach z duszą, takich jak antyki czy pamiątki rodzinne. Warto zwrócić uwagę na dodatki takie jak porcelana czy koronki. Styl ten doskonale sprawdzi się podczas organizacji przyjęć weselnych czy komunijnych, wprowadzając niepowtarzalny klimat.

 

Zainspirowane naturą dekoracje eko

 

Styl eko to propozycja dla osób ceniących sobie ekologię i bliskość z naturą. Dekoracje sal bankietowych w tym stylu opierają się na naturalnych materiałach takich jak drewno, kamień czy bawełna. Warto zwrócić uwagę na dodatki takie jak rośliny doniczkowe, gałęzie czy liście. Dekoracje w stylu eko doskonale sprawdzą się podczas organizacji imprez okolicznościowych czy wesel, wprowadzając harmonię i spokój.